Pythagoriáda

Pythagoriáda patří mezi oblíbené matematické souteže. Je určena všem žákům 5., 6., 7. a 8. ročníku základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří mají zájem o matematiku.

Cílem Pythagoriády je zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků. Úlohy této souteže vycházejí ze znalostí matematiky odpovídajících ročníků ZŠ a víceletých gymnázií, zúčastnit se této soutěže může každý žák příslušného ročníku. Příklady rozvíjí prostorovou představivost a také logické uvažování. Ze školních kol mohou žáci postoupit do okresních kol. Při této souteži se nepoužívají ani tabulky, ani kalkulačky.

V letošním roce se i žáci ZŠ a MŠ Město Touškov zúčastnili školního kola Pythagoriády. Tři chlapci z 6. A postoupili do okresního kola, které se konalo na Gymnáziu a SOŠ Plasy dne 14. 5. 2013. Naši žáci (Marek Bartůněk, Lukáš Dvořák a Ondřej Hettner) se stali úspěšnými řešiteli a se stejným počtem bodů získali 5. až 7. místo.

Gratulujeme.