inGenious logo

Scratch Programming

Více na: Scientix.eu, ingenious-science.eu

Zvyšujeme spolupráci škol a podniků

football

Ve školním roce 2013/2014 se Základní a Mateřská škola Město Touškov již potřetí zapojila do mezinárodního projektu inGenious.

Do projektu je zapojeno 16 zemí. V každé zemi je vybráno 10 škol, které mají za úkol testovat výukové moduly, které vytváří zástupci průmyslového sektoru ( např. Intel, Volvo, Microsoft, Philips, Nokia, …).

ZŠ a MŠ Město Touškov patří mezi 10 vybraných škol v České republice. V tomto školním roce se na naší škole testuje již šestý výukový modul.

Na konci školního roku si žáci 9. tříd spolu s paní učitelkou Kupilíkovou vyzkoušeli jeden z modulů projektu inGenious – Scratch Programming.

Scratch je výukový programovací jazyk vyvinutý na Massachusetts Institute of Technology MIT v roce 2007. Tento jazyk umožňuje lidem - s jakýmikoliv programovacími zkušenostmi a věkem - experimentovat v programování, a to s použitím obrázků, hudby a zvuků. Scratch byl vyvinut skupinou LifeLong Kindergarten v Mediální laboratoři Massachusettského Institutu Technologií. Může být instalován a volně redistribuován na počítače s platformou Windows, Mac OS X nebo Linux. Název Scratch je odvozen od DJské metody scratchování - manuální posouvání desky pod čtecí hlavou. Podobnost s hudebním scratchováním je v jednoduché znuvupoužitelnosti částí. Scratch umožňuje začátečníkům získat rychlé výsledky své práce a zvýšit tak jejich motivaci.

Spustit animaci: zelená vlajka

Zahrajte si s námi: Spustit hru - zelená vlajka, ovládání - šipky nahoru, dolů, vlevo, vpravo, rychlost - mezerník

Jak se žákům práce dařila, se můžete přesvědčit ve fotogalerii.