Girl in IT Day

Dobiášová Hanka 8. B, Kurinová Anna 8. A, Nováková Nikola 8. A

ZŠ a MŠ Město Touškov

1.Popiš pátek 27. 4. 2012 Girl in IT Day.

Hanka:
Ráno v 8:00 jsme se sešly na autobusovém nádraží, za hodinu jsme byly v Praze na Zličíně. Šly jsme
na zastávku metra a jely trasou B do firmy CISCO. Chvíli jsme hledaly vchod, ale nakonec jsme ho našly.
Paní na recepci nás poslala do místnosti, kde seděly dívky z ostatních škol a poslouchaly vyprávění zaměstnanců. Přidaly jsme se a poslouchaly.
Poté jsme se přesunuly do místnosti s obrazovkou přes celou zeď. Webkamerou jsme se viděly se ženou, která pracuje v této firmě v Londýně. Dále se na nás těšili praví "ajťáci", kteří pracují se složitými programy.
Poté jsme se šly naobědvat. Po obědě jsme si všichni zahrály hru na počítači, která byla na principu hry tetris a binární soustavy. Potěšilo nás, že jsme vyhrály minikameru. Rozloučily jsme se a jely domů.

Anna:
V pátek 27. 4. 2012 jsem se dozvěděla hodně nových věcí. Zajímavé na tom bylo, že jsme získávaly informace přímo od zaměstnanců firmy CISCO. Dozvěděla jsem se například, jak fungují IT firmy a co v nich lidé dělají.

Nikola:
Tento den byl velmi zajímavý. V první části dne jsme se setkaly s dívkami z jiných škol a s pracovníky IT firmy. Dozvěděly jsme se informace o této firmě, proč zde pracovat, výhody i nevýhody firmy, také něco o životě pracovníků v IT firmě. Zjistily jsme, že důležité je umět cizí jazyk. Po přivítání nás odvedly do místnosti, kde jsme komunikovaly se ženou, která pracuje v IT v Anglii – v Londýně. Poté jsme šly za zaměstnanci, abychom se dozvěděly něco nového o technice. Také nám ukázali "krabičku", přes kterou jdou veškeré informace
v internetové síti. Poté jsme měly přestávku na jídlo. Pak přišlo na řadu vysvětlování binární soustavy. Když jsme to všechny pochopily, rozdělily jsme se k notebookům. Hrály jsme hru, kde jsme využívaly binární soustavu. Škola, která dosáhla nejvíce bodů, získala kameru. My z Touškova jsme ji vyhrály. Bohužel jsme byly tři dívky, proto se kamera odevzdala naší paní učitelce, která nás teď natáčí ve škole :-)

2.Co Tě zaujalo nejvíce?

Hanka:
Nejvíce mne zaujalo povídání paní Štorkové (telekonference) o jejím životě a jak se k takové práci dostala.

Anna:
Nejvíce mě zaujalo představení programu pro komunikaci lidí doma u svých počítačů.

Nikola:
Nejvíce mě zaujala komunikace s IT ženou z Anglie. Bylo to velmi zajímavé, její práce a život. Také mě velmi zaujala technika - co všechno bych mohla dělat z domova pomocí počítače, když by se mi "nechtělo za šéfem
do práce".

3.Proč by takových akcí mělo být více?

Hanka:
Tyto akce rozšíří dětem obzory o tom, co se v jaké profesi dělá. Někomu to může dokonce pomoci při výběru střední školy, a dokonce i budoucího povolání.

Anna:
Takových akcí by mělo být více, protože se můžeme dozvědět o tom, co se kde dělá a jak to funguje. A že se někdo může díky tomu rozhodnout, co bude dělat, až bude velký.

Nikola:
Myslím si, že těchto akcí by mělo být více, protože jsou velmi zajímavé, zábavné a užitečné.

4.Co Ti tato akce přinesla?

Hanka:
Dozvěděla jsme se něco víc o tom, jak to funguje ve firmě a o pracovním kolektivu, který je jiný, než známe
ze školy.

Anna:
Tato akce mi přinesla vzdělání, zábavu, ale i odpočinek od školy.

Nikola:
Tato akce mi přinesla další zážitky, také více informací o tomto pracovním oboru a hlavně větší jistotu, že by mě taková práce bavila, protože jsme se dozvěděly, že v takové IT firmě jsou fajn lidé, fajn práce a člověk zde má stále nové zážitky.

5.Zúčastnila by ses další takové akce a proč?

Hanka:
Zúčastnila bych se, protože mě zajímá, jak fungují vztahy mezi lidmi v takovém kolektivu, v některých firmách by mě zajímaly i pracovní postupy, atd.

Anna:
Ano, určitě. Chtěla bych se zúčastnit další takové akce, abych se dozvěděla zase o něco více. Myslím si, že vzdělání je v každém ohledu důležité.

Nikola:
Ano, ráda bych se zúčastnila další takové akce, protože mě tento den zaujal. Akce byla zajímavá a velmi se mi LÍBILA.