Úspěchy

Create your own web pages in minutes...
Základní škola Město Touškov - www.skola.touskov.cz Vyrobeno v roce 2005
Základní škola a Mateřská škola Město Touškov
Vítáme Vás
Základní škola Město Touškov, Čemínská 296, Město Touškov, 330 33
Nabídka

"Zvířátka a kmotrové":

Z iniciativy žáků 5.B třídy ZŠ vznikla finanční sbírka pro akci „Zvířátka a kmotrové“. K akci se připojili žáci 1. – 9. třídy, žáci zvláštní školy i děti mateřské školy. Děti se tak staly kmotry některých ze zvířat Zoologické zahrady v Plzni – užovky červené, zebry, krajty královské, ocelota velkého, ary ararauna, klokana a výra. Peněžní částkou přispěli též všichni pedagogičtí pracovníci a správní zaměstnanci škol, dále přispěly i firmy NOVEM, HASPO Hlaváček a firma Rostlinná výroba Luďka Ševčíka. Celková částka sbírky nakonec činila 26 tisíc Kč a byla předána při prosincové besedě žáků školy mluvčímu ZOO Plzeň magistru Martinu Vobrubovi. Tato iniciativa byla oceněna darováním volných vstupenek do ZOO všem zúčastněným žákům a všechny třídy je využily v jarních měsících.
"Svět očima dětí" a další:

Účastí v soutěžích a výbornými výsledky dominovali v tomto školním roce naši výtvarníci pod vedením zástupkyně ředitele Marie Kilbergerová. Prakticky ve všech soutěžích obsazovali přední místa, aby nejúspěšnějšími byli v soutěži vyhlašované Ministerstvem vnitra Svět očima dětí, které jsme se zúčastnili již popáté. Cílem preventivně vzdělávacího projektu byla prevence sociálně patologických jevů a zvyšování informovanosti z různých oblastí za pomoci tvůrčí činnosti dětí prvního a druhého stupně základních škol. Záštitu nad celým projektem převzal ministr vnitra František Bublan. Ve výtvarné kategorii se umístili Linda Mettlerová a Michal Braun z 5.B. V kategorii výpočetní techniky v tvorbě webových stránek  se umístili žáci 9. třídy Daniel Vávra, Martin Liška a Jiří Ráž. Za trojrozměrné dílko „Terezko, my Ti pomůžeme“ získali žáci výtvarného kroužku 5. tříd zvláštní cenu. Za všechny je převzala Linda Mettlerová, Nikol Volínová a Katka Macháčková. Literárními pracemi nás reprezentovaly žákyně 7.B třídy Michaela Nováková, Štěpánka Pražáková a Sandra Volínová pod společným názvem Dítě v nouzi. Celkem jsme poslali do Prahy asi 50 dopisů, literárních prací a výkresů.

Vyhodnocení se uskutečnilo 27.6. 2005 v Betlémské kapli v Praze. Přítomen byl i starosta Města Touškova pan Josef Fišer a samo město uhradilo dopravu autobusem. V závěru předávání cen byla mimořádnou zvláštní cenou z rukou pana ministra oceněna zástupkyně ředitele ZŠ Marie Kilbergerová za mnoholetou obětavost při zajišťování účasti naší ZŠ v této soutěži.

Jako další vzorně reprezentovali školu také členové kroužku stolního tenisu, kteří zvítězili v okresním kole a zúčastnili se krajského kola v Plzni. Ještě úspěšnější byly členky družstva zdravotnického kroužku, které zvítězilo v okresním i oblastním kole.