Přírodovědná stopovačka

Na sedmý výšlap našeho celoročního projektu Učení v přírodě jsme vyrazili směrem na Újezd nade Mží. Jednalo se o společnou akci se žáky 3.ročníku ZŠ Kozolupy. Tématem stopovačky byla Živá příroda a orientace v terénu. Za domácí úkol jsme my žáci z Touškova vymysleli otázky a úkoly s tematikou živé přírody. Kozolupští šli po šipkách, hledali vajíčka s úkoly a zapisovali odpovědi. Celková trasa stopovačky byla asi 6km. My jsme vyšli ze školy o něco déle než Kozolupští. U hřbitova jsme se zastavili a vyhlíželi, kdy je uvidíme na cestě v polích. Dole za rybníkem u škvárového hřiště byl sraz. Paní učitelka ještě ve škole určila dva komisaře: Tomáše Kůse a Lenku Noskovou a potom je představila Kozolupským. První na trasu jsme vyrazili my s naší paní učitelkou. Naším úkolem bylo vyznačit trasu pomocí šipek z přírodnin a umístit barevná vajíčka na jednotlivá stanoviště. Naši komisaři čekali z Kozolupskými dětmi a s jejich paní ředitelkou a vyrazili po chvíli za námi. Komisaři kontrolovali plnění úkolů a aby omylem Kozolupští nesešli z vyznačené trasy. Všichni jsme se sešli v cíli, na louce s krásným výhledem na Kozolupy. Zpět k rybníku jsme šli všichni společně, potom jsme se rozloučili s kozolupskými dětmi a vrátili se do školy. Od naší paní učitelky jsme jako vždy dostali, tedy jen ti nejpepší, nalepovací známku s obrázkem zvířátka a sečetli jsme si body za celý den. Počasí se vydařilo a všichni i Kozolupští byli rádi a obohaceni novými vědomostmi.

Lukáš a Tomáš Kůsovi, 3.r.