Scientix

Ve školním roce 2013/2014 paní učitelka matematiky, fyziky a informatiky Mgr. Martina Kupilíková navázala další spolupráci s organizací European Schoolnet. Stala se Ambasadorem projektu Scientix pro Českou Republiku. Jejím úkolem je pravidelně rozšiřovat povědomí o mezinárodní spolupráci s European Schoolnet a webovém portálu Scientix mezi českými učiteli při různých regionálních, národních či mezinárodních konferencích.

Portál Scientix shromažďuje výukové materiály a výzkumné zprávy z evropských projektů v oblasti vzdělávání. V podstatě se jedná o velmi rozsáhlou "knihovnu" výukových materiálů, které jsou určené pro výuku předmětů STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), tj. matematiky a přírodních věd, které jsou shromážděné na jednom místě. Všechny materiály jsou přenositelné napříč Evropou a jsou zde volně ke stažení v anglickém jazyce. Také je zde možnost překladu těchto materiálů do 24 jazyků - včetně češtiny a to bezplatně. Projekt je financován Evropskou komisí.

Více na: Scientix.eu