scientix

Mezinárodní konference Scientix

Více na: Scientix.eu,

24. - 26. 10. 2014, Brusel

Cílem mezinárodní konference SCIENTIX byla propagace inovativní a badatelsky orientované výuky předmětů STEM.

Konference byla určena učitelům základních, středních a vysokých škol, kteří vyučují matematiku, přírodovědné a technické předměty, a dále také odborníkům, kteří se oblastí inovace výuky matematiky, přírodovědných a technických předmětů zabývají.

Během konference proběhlo 70 přednášek, 14 workshopů, 7 diskusí, 25 výstavních stánků.

Konference se zúčastnilo přibližně 600 učitelů z celé Evropy. Z České republiky bylo vybráno 6 učitelů + 3 ambasadoři projektu Scientix. Za naši školu se konference zúčastnila Martina Kupilíková - ambasador projektu Scientix.

Mezi významné hosty patřil Prof. José Mariano Gago - ministr pro vědu, technologie a vysokoškolské vzdělávání v Portugalsku, Ewald Breunesse - manažer ve společnosti Shell a Amber Gell - raketový vědec a systémový inženýr v Lockheed Martin a NASA.

Prezentace a diskuse na konferenci byly shrnuty Marcem Durando, výkonným ředitelem European Schoolnet, který vyzdvihl roli učitelů v úsilí o změnu ve vzdělávání předmětů STEM.