scientix

Národní konference Scientix

Více na: Scientix.eu, dzs.cz

13. - 14. 6. 2014

Národní konference SCIENTIX pro učitele matematiky, přírodovědných a technických předmětů proběhla 13. - 14. června v Praze.

Cílem konference byla propagace inovativní a badatelsky orientované výuky matematiky, přírodovědných a technických předmětů formou praktických workshopů, které přináší zkušenosti a inspiraci ze zajímavých národních i evropských projektů. Konference byla pořádána v rámci projektu Evropské komise Scientix.

Konference byla určena především učitelům základních a středních škol, kteří vyučují předměty STEM, a dále také odborníkům, kteří se touto oblastí výuky zabývají.

Program konference probíhal formou praktických workshopů, na kterých si účastníci sami zkusili nejrůznější inovativní výukové metody v praxi. Cílem konference bylo, aby si každý učitel z konference odnesl konkrétní inspiraci pro svou výuku. Kapacita konference byla cca 90 osob.

První den konference probíhaly plenární přednášky. Přednášku "PŘÍRODNÍ VĚDY NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE V TOUŠKOVĚ PRAKTICKY" připravili a odprezentovali žáci 7. A – Marek Bartůněk, Pavel Dolejš a Martin Wagner. Přednáška byla na téma kapalný dusík a byla plná praktických ukázek. Žáci sklidili velký potlesk. Za svoji odvahu a úspěch obdrželi od Domu zahraniční spolupráce certifikáty a drobné dárky.

Po přednáškách následovaly praktické workshopy zaměřené na matematiku a přírodní vědy.