Výsledky soutěže Pohlednice pro Evropu

Naši žáci se na podzim zapojili do národní akce "Pohlednice pro Evropu", kterou pořádal Dům zahraničních služeb v Praze.

A tak v 6. A vznikla evropská vánoční pohlednice.

Každý z žáků vytvořil malé vánoční přáníčko, ve kterém popřál KRÁSNÉ VÁNOCE v některém z úředních jazyků Evropy.

Poté si každý z žáků vybral některou zemi Evropy a měl za úkol zjistit, kdo v dané zemi rozdává dárky a jakým způsobem zde probíhá Štědrý den. Dále žáci společně sepsali dopis pro celou Evropu.

Z hotových přáníček vytvořili koláž, ke které přidali i dopis, který začínal slovy: Drahá Evropo, …

Výsledky:

Této soutěže se zúčastnilo celkem 170 základních škol. V prvním kole bylo vybráno 15 nejlepších pohlednic, ve druhém kole byly vybrány 3 vítězné pohlednice za jednotlivé kategorie. Práce 6. A se umístila mezi 15ti nejlepšími pohlednicemi, které si můžete prohlédnout zde:

15 nejlepších pohlednic