Studijní vzdělávací zájezd

"Na skok do Londýna"

Ve dnech 22. 3. – 25. 3. 2012 se 36 žáků 6. – 9. ročníku naší školy zúčastnilo zájezdu do Londýna. Zájezd organizovaly vyučující angličtiny ve spolupráci s cestovní kanceláří Školní zájezdy.

Přestože jsme v Londýně strávili jen 2 dny, prohlédli jsme si nejznámější památky. První den to byl Buckingham Palace – podle vlajky jsme poznali, že královna nebyla v paláci přítomna, Houses of Parliament, Big Ben, Trafalgar Square se známým sloupem vybudovaným na počest admirála Nelsona, China Town, Covent Garden – zde jsme shlédli vystoupení místních kejklířů, London Transport Museum s úchvatnou sbírkou historických i současných dopravních prostředků. Na závěr prvního dne jsme se svezli na obřím kole London Eye a prohlédli si Londýn z ptačí perspektivy. Večer jsme s napětím očekávali, jaké to bude v "rodině", jestli se domluvíme a jak moc se budou lišit anglické zvyklosti od našich.

Druhý den ráno, poté, co jsme si sdělili všechny dojmy a zážitky z "rodin", jsme přejeli londýnským metrem do stanice Baker street, odkud to byl jen kousek do muzea voskových figurín Madame Tussauds. Strávili jsme zde téměř tři hodiny, prohlédli jsme si figuríny zobrazující slavné osobnosti kultury, historie, politiky i sportu. Projeli jsme se zde vláčkem - historickými taxíky - expozicí, která zobrazovala důležité události a postavy historie Londýna. Na závěr jsme shlédli krátký 4D film o Londýně.

Odpoledne jsme strávili návštěvou hradu Tower, kde jsme si prohlédli zbrojnici a klenotnici včetně korunovačních klenotů. Pak jsme asi 20 minut pluli po řece Temži do Greenwiche s královskou observatoří, kde se většina z nás vyfotografovala u nultého poledníku. Stihli jsme ještě povečeřet teplé párky, které nám připravili řidiči autobusu, a v 19. 00 hod jsme se vydali na zpáteční cestu.