iTEC

6. A

V letošním školním roce se projektu iTEC účastní pouze osm škol z České Republiky a jednou z nich je i ZŠ a MŠ Město Touškov. Z dalších zemí mohu jmenovat například Německo, Slovensko, Belgie, Litva, Itálie, Turecko, Izrael, Portugalsko, atd.

Mým úkolem bylo vytvořit a odučit dva výukové scénáře. První z nich je na téma Observe and design. Žáci 6. A po celou dobu pracovali ve skupinách. Při plnění tohoto scénáře si procvičili svoji prostorovou představivost. Výsledkem tohoto modulu je pět různých návrhů na prostorové uzpůsobení jejich kmenové třídy.

Při tomto modulu se žáci naučili pracovat s některými (pro ně novými) IT nástroji.

Nástroje, které žáci využívali v projektu iTEC:
* TEAM UP pro rozdělení žáků do skupin
* Blogger pro tvorbu třídního blogu
* SketchUp pro tvorbu, úpravu a sdílení 3D modelů

Jak se jim práce vydařila, se můžete podívat na videu.

Ukázka se zvukem: