Scénáře

Inovativní technologie ve škole budoucnosti

itec_logo

Scénáře
Oba výukové scénáře již máme sepsané.

První výukový scénář je na téma Observe and design. Žáci 6. A budou pracovat ve skupinách. Při plnění tohoto scénáře si procvičí svoji prostorovou představivost. Budou vytvářet návrh své kmenové třídy.
Kromě samotné 6. A tuto třídu využívají i další žáci a učitelé, proto naši šesťáci budou muset také přemýšlet
nad potřebami druhých. Jak se jim práce vydaří, uvidíme již za několik týdnů.
Při tomto modulu se žáci naučí pracovat s některými (pro ně novými) IT nástroji, ale nejen to. Svoje návrhy budou muset obhájit před svými spolužáky.Veškerou svoji práci budou žáci zaznamenávat na třídním blogu.

Druhý výukový scénář (který je také na téma Observe and design) bude vyzkoušen ve třídě 9. B. Pro tyto žáky nejsou mezinárodní projekty ničím novým. Zkušenosti již mají, proto věřím, že nám práce půjde od ruky. Tito žáci se na pár hodin stanou učiteli matematiky. Ve skupinách si vyberou různá témata z geometrie v rovině a
na dané téma budou muset vytvořit výukové materiály pro své spolužáky. K tomu jim pomohou některé IT nástroje. Samozřejmě svoji práci budou muset svým spolužákům odprezentovat a následně zjistit, co si jejich spolužáci zapamatovali. Pomocníkem (konzultantem) jim zde bude učitelka matematiky.