3. letní škola projektu inGenious

Ve dnech 22. - 24. 8. 2014 se v Chorvatsku uskutečnil třetí ročník letní školy pro učitele projektu inGenious. Na toto setkání dorazilo přibližně 200 učitelů z celé Evropy. Hodnotily se moduly, které byly v minulých letech odučeny ve výuce, přínosy jednotlivých aktivit a zkušenosti jednotlivých učitelů v tomto projektu. Českou republiku reprezentovalo 9 učitelů přírodovědných předmětů. Za naši školu se mezinárodní letní školy zúčastnila Martina Kupilíková.

Inovativní a interaktivní výuka matematiky a přírodních věd ve školním roce 2013/2014

Více o projektu na Scientix

Naše škola patří mezi 170 evropských pilotních škol v projektu inGenious. Projekt koordinuje European Schoolnet a jeho cílem je zvýšit spolupráci škol a podniků propojením přírodních věd s profesním uplatněním studentů v praxi. Informace o projektu a výukové moduly najdete na ZŠ a MŠ Město Touškov

Ve školním roce 2013/2014 jsme vybrali a ve výuce vyzkoušeli tyto moduly:

Skoool Football – 8. A – obsahuje řadu poutavé výuky. Modul propojuje výuku matematiky a přírodních věd s fotbalovým zápasem (Intel).

Mathematical Tools – 9. A – poskytuje řadu nástrojů, jejichž cílem je pomoci žákům a studentům při zlepšování matematických dovedností (Intel).

Scratch Programming – 9. A, 9. B – programovací jazyk, který umožňuje žákům a studentům snadno vytvořit vlastní interaktivní příběhy, animace a hry. Rozvíjí logické myšlení (Nokia).

MoMaths – 8. A – umožňuje studentům základních a středních škol seznámit se s matematickými a fyzikálními pojmy prostřednictvím webové stránky, která náhodně generuje jednotlivé příklady (Nokia).

Strong Truck – 9. B – cílem je manévrovat Volvem FH16 700 celou cestu až do konce s kombinací výkonu, přesnosti a rovnováhy. Pomocí online hry si žáci zopakují pojmy z matematiky a fyziky (Volvo).

Sensor Adventure – 8.A – online hra zaměřená zejména na oblast biologie a fyziky. Jejím cílem je motivovat žáky prostřednictvím online misí - počasí a meteorologické družice, bio dome a rostlinné prostředí, ekologické vesnice a farmy. Celé dobrodružství se zabývá životním prostředím. Sensor Adventure byl navržen speciálně pro podporu výuky žáků. Úkoly jsou ukázány v různých situacích z reálného světa (Intel).