inGenious logo

MoMaths

Více na scientix.eu

Zvyšujeme spolupráci škol a podniků

Ve školním roce 2013/2014 se Základní a Mateřská škola Město Touškov již potřetí zapojila do mezinárodního projektu inGenious.

Do projektu je zapojeno 16 zemí. V každé zemi je vybráno 10 škol, které mají za úkol testovat výukové moduly, které vytváří zástupci průmyslového sektoru ( např. Intel, Volvo, Microsoft, Philips, Nokia, …).

ZŠ a MŠ Město Touškov patří mezi 10 vybraných škol v České republice. V tomto školním roce se na naší škole testuje již pátý výukový modul.

V dubnu si žáci 8.A spolu s paní učitelkou Kupilíkovou vyzkoušeli jeden z modulů projektu inGenious – MoMaths (Nokia).

Nejdříve jsme pracovali společně s pomocí interaktivní tabule.

Opakovali jsme mocniny, odmocniny, číselné výrazy nebo také výrazy s proměnnou.

Následující hodinu již žáci pracovali každý sám u svého počítače a svým tempem. Tři nejúspěšnější řešitelé získali odměnu.

Jak se žákům práce dařila, se můžete přesvědčit ve fotogalerii. Nutno ještě podotknout, že tento modul byl samozřejmě opět v angličtině.

football