eTwinning - Mezinárodní projekt
Spolupráce se zahraničními školami

CREATIVITY GIVES WINGS FOR US

Účastí na tomto projektu bychom chtěli sdílet informace o našem městě, jeho historii a kultuře s novými přáteli. Multidisciplinární projekt, který spojuje místní i zahraniční (anglický) jazyk a umění (pro 4-9 třídy), jehož cílem je představit nejzajímavější poznatky o rodném městě partnerů projektu. V průběhu projektu budou žáci shromažďovat informace o jejich rodném městě - sochy, pomníky, architektura, fotografie, GPS souřadnice. Žáci budou vytvářet příběhy, povídky, používat obrázky a malby, pořádat interaktivní kvízy. Spolupráce a společné kulturní setkání bude rozšiřovat obzory žáků a průřezové povahy projektu, pomůže rozvinout základní dovednosti. Také by projekt mohl zlepšit angličtinu a sociální dovednosti.

Třída: 7. A

Vyučující: Mgr. Martina Kupilíková, Mgr. Michaela Kohoutová

Předměty:
Cizí jazyky, Dějepis, Historie, Informatika / ICT, Jazyk a literatura, Umění, Zeměpis

Jazyk: EN

Věk žáků: 9 - 16

Používané nástroje:
Deník projektu , e-mail, fórum, jiný software (PowerPoint , video, grafika), TwinSpace, virtuální výukové prostředí (komunity, virtuální třídy, ...), publikování na webu

Cíle:
Podporovat studium cizích jazyků.
Vychovávat děti ke zvědavosti a respektu k jiným kulturám a jazykům na podporu inovativních metod spolupráce k přenosu informací.
Posilovat studium jazyků a dialog mezi kulturami.
Podporovat kreativní myšlení a inovaci v širokém rozsahu učiva.