eTwinning - Mezinárodní projekt
Spolupráce se zahraničními školami

SYMMETRY AROUND US

Svět, ve kterém žijeme, se zaměřuje na tvary. Od útlého věku se žáci setkávají s geometrickými tvary. Realizace tohoto projektu umožní příjemně a zábavně získat znalosti z matematiky. Žáci rovněž budou mít možnost prokázat svou kreativitu. Projektu se účastní žáci základních škol z několika zemí. V průběhu projektu budou pracovat na otázce symetrie v různých aspektech.

Třída: 8. A

Vyučující: Mgr. Martina Kupilíková

Předměty:
Matematika, Fyzika, Informatika, Anglický jazyk, Výtvarná výchova

Jazyk: EN

Používané nástroje:
Deník projektu , e-mail, fórum, jiný software (PowerPoint , video, grafika), TwinSpace, virtuální výukové prostředí (komunity, virtuální třídy, ...), publikování na webu

Úkoly:
Hledání symetrie v matematice, v objektech kolem nás, v umění, ve vědě, v architektuře, ve znacích

Cíle:
vyhledávat osu symetrie v různých objektech kolem nás
rozvíjet prostorovou představivost