eTwinning - Mezinárodní projekt
Spolupráce s partnerskou školou ze Slovenska

Učíme se československy

Žáci 9. ročníku budou vytvářet online krížovky v HotPotatoes. Témata budou různá. Zadání jednotlivých testů bude v anglickém jazyce a řešení bude v národním jazyce třídy, která práci vytvořila. Své myšlenky, postřehy a zkušenosti budou žáci zaznamenávat na svém blogu.

Předměty: Anglický jazyk, Informatika

Jazyky: CZ - EN - SK

Používané nástroje: MS Powerpoint, Superlame.com, Hot Potatoes, twinspace

Cíle:
Osvojení znalostí o podobnostech a rozdílech v jazyku sousedních zemí (Česko a Slovensko).
Zlepšit jazykové kompetence žáku.
Zdokonalit schopnosti žáku používat nové nástroje ICT pro vyhledávání informací, kontaktování a tvorbu online testu.
Zvýšení motivace žáku k poznání jazyka jejich sousedů tím, že se dostanou do kontaktu s rodilými mluvčími svého veku.

Postup práce: Před zahájením projektu se partnerské školy navzájem seznámí, predstaví svým partnerům svou školu a domovské město. Partnerská třída bude mít možnost reagovat, komentovat, popřípadě pokládat doplňující otázky díky blogu. Partnerské třídy budou vypracovávat online testy, křížovky a doplňovačky v programu HotPotatoes. Navzájem se dohodnou na jednotlivých tématech. Každá z partnerských tříd bude rozdělena do skupin a každá skupina bude vytvářet své práce na předem domluvené téma. Skupina vytvoří zadání svého online testu v anglickém jazyce a řešení bude v národním jazyce. Partnerská třída si tedy přeloží křížovku z anglického jazyku do svého národního a následně do sousedního. Odpovědi bude zaznamenávat v sousedním jazyku.

Výměna informací a vzájemné obohacování: Žáci budou na svém blogu diskutovat o podobnosti nebo naopak rozdílech v jejich národních jazycích.

Očekávané výsledky: Online testy, křížovky a doplňovačky, blog, získání nových znalostí