eskills

eSkills for Jobs 2014

Více na: eSkills

září - prosinec 2014

Mezinárodní Kampaň e-Skills for Jobs 2014 je iniciovaná Evropskou komisí, Generálním ředitelstvím pro podniky a průmysl, v České republice je kampaň koordinována Domem zahraniční spolupráce.

Hlavním cílem této iniciativy je pomoci motivovat mladé lidi, především žáky a studenty základních, středních a vysokých škol pro studium a profesní uplatnění v oblasti informačních a komunikačních technologií. Dalším cílem je podnítit zájem veřejnosti o zvyšování úrovně IT dovedností v každodenním i profesním životě.

V České republice probíhají pod hlavičkou této kampaně tyto aktivity: Test IT Fitness, Národní konference e-Skills (listopad 2014), Propagační akce na školách zaměřené na zvyšování IT dovedností mladých lidí a na motivování mladých lidí pro práci v IT oborech, Akce partnerů kampaně.

V rámci této kampaně ZŠ a MŠ Město Touškov pořádá sbírku starých i starších fotoaparátů, mobilních telefonů, psacích strojů, atd. Následně v průběhu měsíce prosince proběhne v rámci výuky informatiky seminář s názvem "Jak to bylo dříve a jak je to teď".

Pokud budete chtít přispět k naší sbírce, budeme rádi. Jednotlivé poklady můžete přinést do kanceláře paní sekretářky Miroslavy Bártíkové. Děkujeme!!!