ADRA vyhlásila již 8. ročník výtvarné soutěže

"Na moři, po souši, vzduchem, aneb z místa na místo".

Poprvé se do soutěže mohli zapojit také žáci II. stupně základních škol.

Výtvarná soutěž pořádaná organizací ADRA od roku 2006 patří k událostem, které se na řadě základních škol v celé České republice staly dobrou tradicí. Soutěž spadá pod projekt PRVák: Globální rozvojové vzdělávání školám. Témata jsou volena tak, aby u dětí rozvíjela pocit spoluzodpovědnosti za vývoj našeho společného světa.

Vítězné obrázky budou prezentovány v elektronickém katalogu, ale především se objeví na výstavě, která se uskuteční v průběhu června v Českém centru v Praze. Chybět nebude ani vernisáž se slavnostním vyhlášením vítězů. Autoři vystavených děl a také škola, která bude mít mezi nimi nejvíce obrázků, získají zajímavé ceny od partnerů soutěže.

Podmínkou účasti v letošním ročníku soutěže je zaslání odpovědi na následující otázku: "O čem byste vyprávěli kamarádům z ciziny, kdybyste jim měli popsat Čechy?"

Žáci 6. A na tuto otázku odpovídali například takto:
"Čechy jsou krásné. Máme tu krásné lesy. V nich spoustu zvěře. Čechy jsou také známé našimi památkami…"
"Máme zde hodně památek, například Orloj, Karlův most nebo Pražský hrad…"
"Čechy jsou nádherné. Máme tu nejlepší pivo a hodně hezkých kluků…"
"Jsou zde hory, řeky a přehrady. Nejvyšší hora je Sněžka. A pak jsem tu já…"
"Vyprávěla bych o Karlu IV, o Národním divadle, o přírodě a zvířatech, HC Plzeň…"
"Česká republika nemá moře, ale má mnoho hradů, zámků, atd. …"
"Naše Čechy se pyšní svými památkami a historií…"