Zvyšujeme spolupráci škol a podniků

logo

10 českých škol se v letošním školním roce zúčastní mezinárodního projektu InGenious. Jednou z těchto pilotních škol je i Základní a mateřská škola Město Touškov.

Cílem tohoto projektu je posílit propojení mezi výukou přírodovědných oborů ve školách a praktickým profesním uplatněním mladých lidí v této oblasti. Projekt chce podpořit rozvoj výuky matematiky a přírodovědných předmětů tak, aby mladí lidé ve školách získávali dovednosti, které budou následně potřebovat ve své praxi.

Projekt koordinuje European Schoolnet(EUN) a European Roundtable of Industrialists(ERT). Kromě České republiky je do projektu zapojeno dalších 15 zemí. Úkolem vyučujících bude otestovat výukové moduly vytvořené firmami a podniky, které jsou do projektu zapojeny. Roli koordinátora českých učitelů plní Dům zahraničních služeb(DZS).