Sightseeing in London

Žáci 6. a 9. tříd ZŠ a MŠ Město Touškov se zúčastnili evropské kampaně za počítačovou gramotnost European e-Skills Week 2012 v rámci projektu Sightseeing in London. Projekt byl zaměřen na informatiku a anglický jazyk. Vycházel z dojmů a zážitků, které naši žáci získali v březnu na studijním a poznávacím zájezdu do Londýna, či z poznatků o Londýně získaných v hodinách anglického jazyka.

Úkol byl jednoduchý - zpracovat prezentaci o Londýně s využitím vlastních fotografií (žáci, kteří se zúčastnili zájezdu), či fotografií získaných z webu. Při tvorbě prezentací museli žáci dodržet několik kritérií – daný počet obrázků, pravidla zpracování prezentace v programu Microsoft Office Power Point, vhodný popis v angličtině s využitím minulého času, stihnout práci v daném termínu, představit svoji prezentaci spolužákům.

Projektu byly věnovány 3 vyučovací hodiny, většina prací byla zdařilá, nejúspěšnější tvůrci byli odměněni malými dárky.